FizjoForma Gabinet fizjoterapii
ul. Mickiewicza 59/1, 87-100 Toruń
Rejestracja 887-19-06-09
Godziny otwarcia:
pn—sb: 16:00-21:00

O mnie

    Strona główna / O mnie

O mnie

Robert Berek
magister fizjoterapii

Jestem absolwentem Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu (studia licencjackie) oraz Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego (studia magisterskie). Od początku studiów fizjoterapia była dla mnie nie tylko zawodem, ale przede wszystkim pasją i pomysłem na życie.

Ukończyłem dodatkowe specjalistyczne szkolenia z zakresu fizjoterapii, między innymi w zakresie:

  • Manipulacje krótkodźwigniowe HVLA
  • Metoda PNF (torowanie nerwowo-mięśniowe)

  • Kinesiotaping (plastrowanie dynamiczne)

  • terapia manualna w leczeniu dyskopatii

  • suche igłowanie (dry needling)

Cały czas podnoszę swoje kwalifikacje i obecnie uczestniczę w szkoleniu terapii manualnej wg. Kaltenborn’a-Evjenth’a.

W czasie wolnym z przyjemnością czytam literaturę tematyczną rozbudowując zakres swojej wiedzy i umiejętności. Moje zainteresowania zawodowe związane są głównie z rehabilitacją ortopedyczną, a zwłaszcza terapią dysfunkcji kręgosłupa i miednicy, neurologiczną, jak również rehabilitacją kobiet w ciąży i po porodzie.

W mojej pracy kieruję się zasadą kompleksowego podejścia do pacjenta i jego problemów, skupiając się przede wszystkim na znalezieniu przyczyny dolegliwości, by móc skutecznie i w nowoczesny sposób walczyć z problemem. W związku z tym w moim gabinecie sposób leczenia różni się znacząco od tego powszechnie stosowanego w placówkach finansowanych przez NFZ, w których pacjenci często nie otrzymują dokładnej informacji na temat swojej choroby, możliwości leczenia, rehabilitacji oraz leczenia są przede wszystkim w sposób objawowy i zbyt późno.